Broszury o samolotach służących w Lotnictwie Morskim i Lądowym Argentyny.

Autor Jorge Felix Nuñez Padin

Wydawca – Autor

Rok wydania – 2002

ISBN

30 stron na świetnym papierze. Zdjęcia, kolorowe sylwetki, opis służby.

Język – hiszpański

Zeszyt o ulubionym przez wielu fanów lotnictwa – Grumman J2F Duck 🙂

“16 września 1931 roku dwa ciężkie krążowniki, ARA(C-1) „Almirante Brown” i ARA(C-2) „25 de Mayo”, zbudowane we włoskiej stoczni Leghorn, zostały oficjalnie włączone do Division de Cruceros. Te nowoczesne okręty bojowe zostały zaprojektowane do użytku wodnosamolotów, dlatego posiadały katapultę i hangar na dziobie, mogące pomieścić dwa wodnosamoloty Vought O2U-1A „Corsair”. Pomimo doskonałych osiągów, surowość tego typu operacji sprawiła, że ​​w 1935 roku zalecono szybką wymianę tych samolotów, biorąc pod uwagę ich stan użytkowania. W odpowiedzi na to i zgodnie z ustawą nr 12225 nakazano zakup czterech wodnosamolotów przeznaczonych do wykorzystania podczas tych rejsów…..”

****

Autor Jorge Felix Nuñez Padin

Wydawca – Autor

Rok wydania – 2005

ISBN

26 stron na świetnym papierze. Zdjęcia, kolorowe sylwetki, opis służby.

Język – hiszpański

Służący w Lotnictwie Marynarki Argentyny amerykański Vought V65/66 “Corsair”.

W czerwcu 1925 roku Ministerstwo Marynarki Wojennej skierowało do Kongresu Narodowego projekt ustawy proponujący odnowienie floty wojennej. Propozycja admirała Domecq Garcíi została skrystalizowana w ustawie nr 11378 z 5 października 1926 r., która zezwalała na budowę trzech krążowników, sześciu niszczycieli i takiej samej liczby okrętów podwodnych. W ramach tego programu w maju 1927 roku zamówiono we Włoszech budowę dwóch krążowników, których projekt przewidywał wykorzystanie wodnosamolotów rozpoznawczych. Okoliczność ta dała początek procesowi wyboru najodpowiedniejszego typu samolotu do tego zadania, a wybór padł na nowoczesny Vought 02U Corsair. W tym celu 28 lipca 1928 roku sformalizowano kontrakt pomiędzy szefem Komisji Marynarki Wojennej w Stanach Zjednoczonych, kapitanem Pedro Escutary, a prezesem Vought Corp., panem George Voughtem. Za kwotę 137 500 dolarów zakupiono cztery samoloty O2U według tych samych specyfikacji co US Navy, dodatkowo zamowiono pływaki i różne części zamienne.

W broszurce znajdziemy historię służby, zdjęcia, malowania.

****

Autorzy Atilio Baldini i Sergio Bontti.

Wydawca – Jorge Felix Nuñez Padin

Rok wydania – 2006

ISBN

26 stron na świetnym papierze. Zdjęcia, kolorowe sylwetki, opis służby.

Język – hiszpański

Fiat Centauro w argentyńskim lotnictwie wojskowym. Cieniutka broszura , w której znajdziemy informacje o malowaniach, przebiegu służby, dużo zdjęć

****

Autorzy Jorge Felix Nuñez Padin i Fernando C.Benedetto.

Wydawca – Jorge Felix Nuñez Padin

Rok wydania – 2007

ISBN

30 stron na świetnym papierze. Zdjęcia, kolorowe sylwetki, opis służby.

Język – hiszpański

“Szklarnia”, “Akwarium”, czyli Martin 139W, WAA i WAN w Argentynie, zarówno w Marynarce jak i w Armii. Na 30 stronach mamy historię Martinów w lotnictwie Argentyny, zdjęcia, tablice kolorowe.

Podobne wpisy