“Chronik der Schweizer Militaraviatik”

Autor Ernst Wyler

Wydawca – Huber & Co. A.G.

Rok wydania – 1990

ISBN – 3-7193-1048-5

Stron 223, twarda lakierowana okładka.

Język – niemiecki

Opis z książki:

“O książce: Wraz z pierwszym lotem z napędem braci Wright na początku XX stulecia rozpoczął się burzliwy rozwój lotnictwa na całym świecie. Szwajcaria nie była w stanie uciec przed wzlotem do nowo odkrytego trzeciego wymiaru.

Ernst Wyler pokazuje, jak szwajcarskie lotnictwo wojskowe rozwinęło się z lotnictwa cywilnego. Treść kroniki stanowi jego powstanie i przebieg wydarzeń, z ich wzlotami i upadkami, z wydarzeniami dużymi i małymi. Opisane są doniesienia o przełomowych decyzjach, wyczerpujących dyskusjach na temat projektu sił powietrznych, niepowodzeniach w rozwoju i zakupie samolotów, organizacji, materiałach, zmianach w wyposażeniu, ludziach, budynkach i zdarzeniach lotniczych, ale także o ludzkich losach. Po opisanych tutaj 75 latach istnienia wojska powietrzne po raz kolejny stają przed podobnymi pytaniami dotyczącymi skuteczności i wysiłku szwajcarskiej obrony powietrznej.

O autorze: Ernst Wyler, Korpskommandant zD, pilot wojskowy i instruktor, dowódca szwajcarskich oddziałów lotniczych i przeciwlotniczych (1984-1986).”

Podobne wpisy