“Flugpioniere in und über Luzern. Wagemutige Aviatiker Wiege der Schweizer Flugtouristik Stätte weltweiter Fluggeschichte”

|

Autorzy Alfred Waldis i Otto Britschgi.

Wydawca – Comenius Verlag

Rok wydania – 2000

ISBN – 3-905286-87-4

Stron 112, twarda okładka.

Język – niemiecki

Przedmowa

” Seria wydawnicza, w której pojawia się nowa publikacja Alfreda Waldisa i Otto Britschgiego, nosi sensowny tytuł: „Tamtego dnia” – historia! Tylko historia? Tylko reportaż o przeszłości, o czymś dawno zapomnianym, co umieszczone powinno być w jasnym świetle pamięci? To może być pierwsze wrażenie. Ale każdy, kto zagłębi się w książkę, szybko zorientuje się, jak bardzo przeszłość nas dogania. Pierwotnych lęków pierwszej generacji lotów w tej formie chyba już nie znamy. Jednak wiele z ich pytań powraca dzisiaj, zwykle z innym obliczem. Na przykład hałas, który dla wielu ludzi jest problemem i który powinniśmy ograniczać wszelkimi możliwymi środkami. Strach przed niebezpieczeństwami związanymi z międzynarodowym ruchem lotniczym, których nie da się już kontrolować. Spór o samoloty wojskowe i wreszcie, jako sprawa od dawna, o lotnisko cywilne na naszym terenie.

Ponieważ takie i podobne pytania pojawiają się wciąż na nowo, szczególnym osiągnięciem autorów i wydawcy jest fachowe zbadanie historii w tym dziele. Jest ono bogato ilustrowane i doskonale udokumentowane – żywo opowiedziane w każdej części. Pod wieloma względami odczuwamy osobiste doświadczenie autorów, którzy potrafią formułować rzeczy w sposób trzymający w napięciu. To niesamowita skarbnica wspomnień i doświadczeń, osobistych doświadczeń i specjalistycznej wiedzy. Przyjemne dzieło, którym obdarowali nas Alfred Waldis i Otto Britschgi i którym wnoszą znaczący wkład w historię naszego kantonu. Jesteśmy im za to winni szczególne podziękowania, a najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest dogłębna lektura tej książki.

Dr. Anton Schwingruber, dyrektor ds. gospodarczych kantonu Lucerna “

Podobne wpisy