Montrose Air Station, Szkocja. Pierwsza baza wojsk Lotniczych w Anglii.

Waldron Road, Montrose, United Kingdom

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z opisu stacji:

” Stacja lotnicza Montrose ma do opowiedzenia niesamowitą historię, stając się pierwszą operacyjną wojskową stacją lotniczą w Wielkiej Brytanii, kiedy została założona w lutym 1913 roku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od wieku. Nie jesteśmy tylko kolejnym muzeum lotnictwa, naszym celem jest również opowiedzenie historii odważnych mężczyzn i kobiet, którzy służyli i pracowali tutaj od 1913 roku do 1952 roku, kiedy to stacja została ostatecznie zamknięta.

Rok 1913 to było zaledwie dziesięć lat po pierwszym locie z napędem wykonanym przez braci Wright w Ameryce, a samoloty były rzadkim i fascynującym widokiem. Piloci byli tak sławni jak gwiazdy filmowe, a gdziekolwiek wylądowali, gromadziły się tłumy.
Przyjdź i zobacz naszą pełnowymiarową replikę samolotu B.E.2a pilotowanego przez eskadrę nr 2 Królewskiego Korpusu Lotniczego, która jako pierwsza wylądowała we Francji na początku pierwszej wojny światowej w 1914 roku. Porównaj ten kruchy samolot z naszym Panavia Tornado GR4, potężnym samolotem odrzutowym latającym przez RAF od 1980 do 2019 roku. “

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Gloster “Meteor” T 7
“Anderson Shelter” udostępniany potrzebującym jako schronienie przed nalotami.
Schron Pill Box
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Replika BE2A
Miles “Hawk”
Link Trainer
Martin Baker Ejection Seat Mk.2
DH “Sea Vampire”
Radiostacja R 107 z Avro “Lancaster”

Podobne wpisy